اخبارخارجی

تجربه مستقیم اسلام هراسی ۸۴.۳ درصد از مسلمانان در انگلیس

آوای سنت : نتایج تحقیقات انجام شده از سوی موسسه تحقیقاتی «تل ماما» نشان می دهد که ۸۴.۳ درصد از مسلمانان در انگلیس اسلام هراسی را به طور مستقیم تجربه کرده اند.

به گزارش آوای سنت به نقل از « hertfordshiremercury»،نتایج تحقیقات اخیر انجام شده از سوی موسسه تحقیقاتی «تل ماما» نشان می دهد که ۸۴.۳ درصد از مسلمانان در انگلیس اسلام هراسی را به طور مستقیم تجربه کرده اند.

همچنین ۶۷.۵ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی قائل بر این هستند که اسلام هراسی تبدیل به یک رویدارد روزانه و تکرار شونده به طور منظم در انگلیس شده است.

«نایله سلام»،گزارشگر « HertsLive » در «هرتفوردشر» که  یکی از شهرستان های انگلیس در شرق این کشور است از تجربه های شخصی شوکه کننده خود از اسلام هراسی می گوید.

وی تاکید می کند که اسلام هراسی حتی در سال جاری میلادی به شدت در انگلیس افزایش پیدا کرده است.

سلام همچنین گفت: انزوا و تبعیض که تجربه مسلمانان از زمان حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ است به طور مداوم افزایش تا کنون افزایش یافته است و انگلیس هم از این مسئله مستثنی نیست.

وی افزود: یکی از بزرگ ترین روش‌های اسلام هراسی در کشور ما جنایت های ناشی از تنفر است.

چندی پیش ، بیش از ۱۰۰ مسجد و ۴۰ سازمان مهم اسلامی نامه ای را امضا کرده و در آن از سازمان دیده بان برابری انگلیس خواستند تا تحقیقاتی را در مورد گزارش های ارائه شده درباره اسلام هراسی در این کشور و در حزب محافظه کار انجام دهد.

مساجد و سازمان های اسلامی در این نامه کمیسیون حقوق بشر و برابری که یک سازمان مستقل و مسئول توسعه برابری و قوانین عدم تبعیض در انگلیس است را به دلیل رسیدگی نکردن به وضعیت مسلمانان در این کشور مورد انتقاد قرار دادند

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن