اخبارخارجی

ربا ؛ دلیل مخالفت مسلمانان با تعویض اسکناس

آوای سنت : مسلمانان ترینیداد و توباگو از دولت این کشور خواسته‌اند که در اجرای طرح تعویض اسکناس‌های ۱۰۰ دلاری تجدید‌نظر کند.

به گزارش آوای سنت به نقل از گاردین  ، علت این مخالفت آن است که برای تعویض اسکناس‌های قدیمی با نمونه‌های جدید تولید شده از جنس پلیمر،‌ افراد باید به بانک‌های این کشور مراجعه کنند،‌ اما مسلمانان ترینیدادی از خدمات بانک‌های این کشور به دلیل ربوی بودن استفاده نمی‌کنند.

رشید کریم (Rasheed Karim)، رئیس این فدراسیون، که بزرگ‌ترین سازمان مستقل اسلامی این کشور است،‌ با انتقاد از این لایحه گفت: اجرای آن نقض حقوق ۱۸۰ هزار‌ مسلمان است.

وی افزود: برخلاف سایر شهروندان ترینیداد و توباگو‌، مسلمانان نمی‌توانند از خدمات نظام بانکی استفاده کنند‌، زیرا اسلام ربا را در معاملات مالی منع کرده است.

رشید کریم گفت: به دلیل این ممنوعیت، هزاران مسلمان از استفاده از نظام بانکی خودداری می‌کنند و امور مالی خود را به روش‌های قانونی دیگر انجام می‌دهند. اما اکنون این لایحه آنها را در وضعیت نامطلوبی قرار داده و بخش مهمی از جمعیت را مجبور به زیرپا گذاشتن اعتقادات مذهبی خود می‌کند.

مسلمانان چند روز پیش هم از دولت خواسته بودند تعویض اسکناس‌های ۱۰۰ دلاری ‌را به تأخیر بیندازد. جمهوری ترینیداد و توباگو کشوری متشکل از دو جزیره در دریای کارائیب واقع در شمال آمریکای جنوبی است. این کشور تا سال ۱۹۶۲ از مستعمرات بریتانیا بود و در آن سال توانست استقلال خود را به دست آورد. حدود شش درصد از جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل می‌دهند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن