اخبارخارجی

عذرخواهی شرکت بین‌المللی فرش به دلیل فروش سجاده به عنوان کالای تزئینی

آوای سنت : شرکت بین‌المللی فرش و پوشاک «شی ان»، پس از فروش سجاده‌های نماز مسلمانان به عنوان تزئینات و وسایل دکوری، مجبور به عذرخواهی شد.

به گفته وب‌سایت آمریکایی «بازفید»، مردم متوجه شدند که این شرکت فرش‌هایی را برای فروش ارائه می‌دهد که مشابه سجاده‌هایی مسلمانان است که در نمازهایشان استفاده می‌کنند.

این محصول «فرش حک شده»، «فرش‌های مدل یونانی» و «فرش گرافیکی» توصیف شده بود، در حالی که برخی از آنها شامل تصاویر کعبه و مساجد بودند.

«خدیجه رضوی»، ۲۴ ساله و فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از دانشگاه سالفورد انگلستان، از جمله نخستین کسانی بود که متوجه این توهین به نمادهای اسلامی شد و تصاویر گسترده‌ای ازاین سجاده‌های نماز را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد.

رضوی به وبسایت «بازفید» گفت که وی متوجه شده که هفت سجاده نماز به عنوان فرش‌های تزئینی فروخته شده است.

او در پیام خود در اینستاگرام، این اتفاق را بسیار توهین‌آمیز و بی‌توجهی به شأن مسلمانان توصیف کرد و از مردم خواست تا با شرکت «شی ان» تماس بگیرند و آن را تحریم کنند تا این شرکت پاسخگوی اقدام خود باشد.

به دنبال انتشار این پیام، هزاران نفر اقدام این شرکت را محکوم کردند و شرکت هم با صدور بیانیه‌ای عذرخواهی کرد و گفت: «ما اخیراً با فروش سجاده نماز به عنوان فرش تزئینی در سایت خود اشتباه بزرگی را مرتکب شدیم. درک می‌کنیم که این اتفاقی بسیار بد و موهن بود و واقعاً به خاطر این اتفاق متأسفیم».

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن