اهل سنت ایرانمذاهب و خطبه ها

ضرورت تلاش همگانی برای کاهش خشونت

شیخ قتالی:تفکرات خشونت آمیز برای بشریت مضر است

آوای سنت :خطیب نماز جمعه اهل سنت بندرعباس گفت:روز جهان عاری از خشونت به معنای تلاش همگانی برای صلح جهانی و دور کردن خشونت از تفکرات برای تقویت صلح و امنیت در جهان است.

سید عبدالباعث قتالی در خطبه های نماز جمعه اهل سنت بندرعباس اظهار داشت: اخلاق از نشانه های ایمان است، اخلاق اسلامی یعنی اینکه به سمت خیرخواهی و صلح تمایل داشته باشیم.

وی افزود: اخلاق یعنی به خاطر صلح و زندگی بهتر از برخی حقوق بگذریم و خیرخواه جامعه، دوستان و خانواده باشیم.
خطیب نماز جمعه اهل سنت بندرعباس گفت: جامعه و خانواده ای پایدار می ماند که افراد در آن به سمت خیرخواهی و صلح تمایل داشته باشند و این مسئله از دستورات اکید اسلام است.
وی ادامه داد: در آستانه روز جهان عاری از خشونت قرارداریم این روز به معنای تلاش همگانی برای صلح جهانی و دور کردن خشونت از تفکرات است چرا که اگر صلح و امنیت باشد قطعا زندگی بهتری در انتظار جامعه انسانی و بشریت خواهد بود.
شیخ قتالی با تاکید بر اینکه طلاب و دانشجویان مسوولیت سنگینی بر دوش دارند، گفت: بیش از چند دهه است بزرگان کشور برای تقویت حوزه و دانشگاه تلاش می کنند، اگر دانشگاه ما علمی باشد و کار پژوهشی در آن صورت گیرد ما در مسیر پیشرفت قرار می گیریم و میراث گرانبهایی برای نسل های آینده به یادگار باقی خواهیم گذاشت.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن