مجلس و نمایندگان

ضرورت توجه به مشکلات ساختاری غرب هرمزگان

مشکل مسکن جوانان را دریابید

آوای سنت: نماینده مردم حوزه غرب هرمزگان خواستار رسیدگی دولت به مشکلات جوانان در بخش مسکن شد.

به گزارش آوای سنت احمد جباری در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به مشکلات افزایش قیمت مسکن و مصالح ساختمانی گفت: دولت باید پاسخگوی اقشار جوان در زمینه تهیه مسکن مناسب باشد، چرا که نبود مسکن و گرانی آن برای جوانان بحران آفرین شده است.

وی افزود: در استان هرمزگان در خصوص الحاق زمین به محدوده شهرهای کوچک زیر بیست هزارنفری و برای ساخت مسکن در آنها مشکلات جدی وجود دارد که قطع به یقین این معضل در سایر استان های کشور نیز به چشم دیده می شود. همچنین متقاضیان ناچار هستند جهت صدور مجوز از معاونت شهرسازی چندین سال معطل بمانند و لذا بخش مسکن عملا تعطیل به حساب آمده و کسی پاسخگوی جوانان ما در این تورم کمرشکن نیست.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در خانه ملت، در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از وضعیت نامطلوب راه های غرب استان ابراز امیدواری کرد که در سفر وزیر راه مشکلات راه ها، فرودگاه و غرب استان مورد بازدید قرار گرفته و اقدامات لازم برای تامین منابع اتخاذ گردد.

جباری ضمن تاکید بر لزوم از سرگیری پروازهای داخلی و خارجی در بندرلنگه اظهار داشت: از وزیر راه می خواهم برای راه اندازی فرودگاه در بستک تعدادی از کارشناسان را به این شهر اعزام کرده و شرایط میدانی برای احداث فرودگاه این شهر مورد تحقیق و مطالعات میدانی قرار گیرد. چندی پیش مسئولین در یکی از روستاهای حوزه انتخابیه پروژه ای را بدون در نظرگرفتن ردیف بودجه و تامین منابع تحت عنوان پروژه زود بازده کلنگ زنی کردند که به موجب آن با احساسات مردم بازی شد.

نماینده مردم بندرلنگه، بستک و پارسیان در مجلس یادآور شد: با گذشت بیش از دو سال از وعده مذکور، هنوز هیچ اقدام خاصی در مورد آن پروژه صورت نگرفته است. به هیچ وجه زیبنده نیست که مردم یک روستا از پیر و جوان را جمع کرده و در یک مکان از پیش تعیین شده گرد هم آوریم تا برای کلنگ زنی یک پروژه زیر پای مسئولین فرش قرمز پهن کرده و زیر پای شان گل بریزند. عدم انجام پروژه بعد از کلنگ زنی در واقع بازی با احساسات مردم است و باید از انجام این کارها پرهیز گردد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن