مجلس و نمایندگان

عضو کمیسیون انرژی در مجلس خطاب به ظریف: ژست موفقیت نگیرید

به گزارش خبرنگار آوای سنت ، رمضانعلی سنگدوینی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی اخیر مجلس در جریان ارائه گزارش ظریف وزیر امور خارجه در واکنش به سخنان وی گفت: به عنوان فرزند گلستان باید بگویم که ۵ ماه است که مرز ایران و ترکمنستان تعطیل است و علیرغم پیگیری‌ها و با وجود اینکه حدود ۳۵ درصد مردم گلستان سنی و ترکمن هستند، نمی‌توانند ارتباط اقتصادی و تجاری خوبی با ترکمن‌ها برقرار کنند. با این وجود اقدامی از سوی وزارتخانه امور خارجه در راستای برقراری روابط دیپلماسی انجام نشده است، آنگاه شما از صادرات می‌گویید این صادرات کجاست؟

وی با بیان اینکه استان گلستان کشاورز‌خیز و دومین استان کشور در پرورش مرغ است، افزود: استان گلستان به ترکمنستان صادرات مرغ ندارد، این در شرایطی است که باید پرسید چرا مشکل گازی ایران و ترکمنستان تاکنون حل نشده است، حال آنکه که یکی از مشکلات ما در رابطه با ترکمنستان بحث گازی می باشد.

مهندس سنگدوینی خاطر نشان ساخت: شما به تسهیل‌گری شرایط اشاره کردید اما این تسهیل‌گری کجاست،ج؟ اگر تسهیل‌گر بودید مردم استان گلستان در شرایط بد اقتصادی به سر می‌برند، همچنین در کریدور شمال – جنوب استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی هیچ صادرات و وارداتی با کشورهای اوراسیا صورت نمی‌پذیرد. لذا خواهش می‌کنم ژست موفقیت نگیرید.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس یازدهم با اشاره به بخشی از سخنان ظریف که از ارتباطش با سردار سلیمانی سخن به میان کشیده بود اظهار داشت: همه ما می دانیم که سردار سلیمانی چه کرد و مانند سردار سلیمانی‌ها باشید که این مملکت را با همه مشکلات از دست داعش ملعون نجات داد.

مهندس سنگدوینی بیان نمود: به عنوان فرزند کشاورز از شما خواهش می‌کنم بحث اوراسیا و مسیر ترکمنستان و کریدور شمال به جنوب را باز کنید، چرا که ما مرز هوایی، زمینی و ریلی داریم، هزینه راننده‌ها در ترکمنستان دو برابر شده است، لذا خواهش می‌کنم به فکر مردم باشید و این مسیر را باز کنید.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح ساخت: آقای ظریف اعلام کرد که سیاست‌هایشان همیشه موفقیت آمیز است و دائما ژست موفقیت را می‌گیرند، اما در مسیری که طی کردند منفعلانه بودند، چرا که ارتباط تجاری و اقتصادی در صادرات کشور به ویژه استان گلستان تعطیل شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن