اخبارخارجی

واکنش مقامات خارجی به پیروزی پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری

آوای سنت : مقامات خارجی و روسای کشورها پیروزی مسعود پزشکیان با اکثریت آراء به عنوان نهمین رئیس جمهور ایران را تبریک گفتند.

سردار ایاز صادق رئیس مجلس ملی پاکستان طی پیامی با تبریک پیروزی «مسعود پزشکیان» در چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران گفت که انتخاب پزشکیان مظهر اعتماد قوی ملت ایران به وی است. آقای پزشکیان یک شخصیت هوشمند، توانمند و سیاستمدار مردم دوست است.سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق، موفقیت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، این تجربه دموکراتیک را به مقام معظم رهبری، دولت و ملت ایران تبریک گفت.

نخست‌وزیر پاکستان شهباز شریف به مناسبت اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران اعلام کرد که مشتاقانه آماده همکاری برای تقویت روابط دوجانبه است.در پیام وی آمده است؛ «به برادرم دکتر مسعود پزشکیان برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ایران صمیمانه‌ترین تبریکات را می‌گویم. این پیام را شریف صادر کرد.»

«الهام علی‌اف» رئیس‌جمهور آذربایجان در پیامی، ریاست جمهوری مسعود پزشکیان در ایران را تبریک گفت.رئیس‌جمهور آذربایجان در پیام خود تاکید کرده است؛ من از شما دعوت می کنم به منظور تبادل نظر در مورد چشم انداز توسعه همکاری های دوجانبه به آذربایجان سفر کنید.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه طی پیامی انتخاب مسعود پزشکیان به عنوان رئیس جمهور جدید ایران را ملت و دولت ایران تبریک گفت برای وی آرزوی موفقیت و کامیابی کرد.او همچنین گفت که با هم برای تقویت روابط رهبردی بین دو کشور و گشودن افق‌های امیدوار کننده جدید برای همکاری بین دو کشور تلاش خواهیم کرد و مقاومت، مسیر مشترکی خواهد بود که در دفاع از عزت و منافع ملت‌های دو کشور، در آن گام خواهیم گذاشت.

کاخ کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه انتخاب مسعود پزشکیان را به عنوان رئیس جمهور ایران تبریک گفت.پوتین ابراز امیدواری کرد که همکاری‌ها با ایران در همه زمینه‌ها، ازجمله «به نفع بهبود امنیت منطقه» افزایش یابد.

پادشاه و ولی‌عهد عربستان سعودی امروز(شنبه) در پیام‌های جداگانه پیروزی «مسعود پزشکیان» در انتخابات ریاست جمهوری ایران را به وی تبریک گفتند. پادشاه عربستان تاکید کرد: به مناسبت پیروزی جنابعالی در انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران، صمیمانه تبریک و آرزوی موفقیت برای شما داریم. ما مشتاق ادامه توسعه روابط میان ۲ کشور و ملت برادرمان و ادامه هماهنگی‌ها و مشورت‌ها به منظور ارتقای امنیت و صلح منطقه‌ای و بین المللی هستیم.

هیثم بن طارق آل سعید، پادشاه عمان؛ انتخاب مسعود پزشکیان به عنوان ریاست جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.

شیخ مشعل الاحمد الجابر الصباح امیر کویت در پیامی پیروزی رئیس جمهور منتخب ایران مسعود پزشکیان را تبریک گفت.

وزارت امور خارجه ژاپن با تبریک پیروزی پزشکیان در دور دوم انتخابات گفت: برای تقویت مذاکرات برای بهبود روابط توکیو و تهران تلاش خواهد کرد

برچسب ها

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن