اهل سنت ایرانمذاهب و خطبه ها

زنا عامل بسیاری از آفات است

آوای سنت: امام جمعه مسجد جامع الفاروق مشهد منشا اکثر قتل های امروزی را مربوط به عمل زنا دانست.

به گزارش آوای سنت، حافظ مصطفی شکوری در شرح پیامدهای عمل زنا با بیان این مطلب که شرع دین اسلام زنا را گناهی کبیره و بسیار بزرگ می داند، گفت: متاسفانه این عمل در جوامع امروزی به شکل گسترده و عام در آمده است. میل به نامحرم اخلاق را نیز فاسد می کند. کثیری از افراد در بلاد مختلف به زنا مبتلا شده و برقراری روابط نامشروع میان طرفین به راحتی و سادگی ممکن می گردد. با وجود بد بودن رفتارهایی از قبیل غیبت کردن، تهمت بستن، خوردن سود حرام و نظایر آنها، هیچ گناهی در نگاه ظاهر بدتر از زنا زشت شمرده نمی شود. نبی مکرم صلی الله علیه واله وسلم در مورد پیامدهای آن مواردی مانند خدشه به آبروی انسان، وارد شدن آسیب به شخصیت فرد گناهکار ، تحمل تبعات رسوایی، کوتاهی عمر و بسته شدن درهای رزق را متذکر شده است.

حافظ شکوری عدم ترحم به زناکاران در روز محاسبه اعمال، خشم و غضب خدای متعال نسبت به افرادی از این دست و سوزانده طولانی مدت در آتش جهنم را از عواقب اخروی ایجاد روابط نامشروع برشمرد و متذکر شد: زنا موجب خلا در ایمان شده و و در لحظه ارتکاب، قلب را از آن خالی می کند. لذا ارزش ندارد که برای لحظه ای لذت زودگذر چنین خود را به فنا دهیم. این گونه لذت ها گرچه آنی هستند، اما گناه شان باقیمانده و افراد خاطی را مستوجب تحمل عذاب شدید می کنند.

امام جمعه مسجد جامع اهل سنت الفاروق مشهد افزود: بهترین بندگان از منظر الله متعال کسانی می باشند که نسبت به خالق خود شریک در نظر نمی گیرند. افراد مومن و با ایمان اشخاص بیگناه را به قتل نرسانده و از زنا اجتناب می ورزند. ترجیح یک زن و نادیده گرفتن دستور قرآنی نوعی شرک به حساب می آید. بررسی ها نشان می دهند دلیل اکثر قتل هایی که در عصر حاضر به وقوع می پیوندند به مسائل ناموسی پیوند می خورند. فراموش نکنیم پس از شرک هیچ عملی بدتر از تشکیل نطفه حرام نمی باشد.
رسول اکرم در این باره قسم یاد کرده و فرمایش می دارد، خالق یکتا بیش بار با غیرت تر از کسی است که با شنیدن خبر عمل زنا با نامحرم خود ناراحت و خشمگین می شود.

حافظ شکوری خشم الهی را موجب فلاکت انسان توصیف کرد و اظهار داشت: فلاکتی بالاتر از غضب خدا نسبت به بنده وجود ندارد. اگر معلومات ما در حد پیامبر امت می بود بنا به فرموده ایشان از خندیدن کم کرده و دائما گریه سر می دادیم. مشکل اصلی دنیای اسلام این است که بسیاری از ما نمی خواهیم به درک عواقب گناهان پی ببریم. دریچه های ورود به زنا را نبسته و از محافظت چشم در نگاه به حرام باکی نداریم.

علاقه به دیدن حرام مقدمه ارتکاب به زنا است‌. در محل کار، در بازارها، خیابان ها و در اماکن عمومی از چشم ها در حد تشخیص مسیر استفاده کنیم. یقین بدانید که اگر شخصی نسبت به ناموس دیگری چشم چرانی کند به ناموس وی نیز نگاه کرده خواهد شد و تجربه این موضوع را ثابت کرده است.

این عالم اهل سنت تاکید نمود: خطر راه رفتن پشت سر یک حیوان درنده کمتر از خطر بودن پشت سر یک زن نامحرم می باشد. حیوان درنده جان انسان را تهدید می کند، اما زن نامحرم ایمان را هدف قرار می دهد. جوامع ما به جای آنکه تحت تاثیر اسلام عمل کنند غربی ها را الگو دانسته و شعارهای بیگانگان را ملاک عمل می شمارند. برخی گمان می کنند که اصل اساسی دین در داشتن ایمان بوده و نبود حجاب خللی به ایمان فرد وارد نمی کند. زنان صدر اسلام علاوه بر پاکی، حجاب شان را هم رعایت می کردند. از این رو قلب هایمان را پاک تر را از قلوب آن بزرگواران ندانیم. برهنگان تفاوتی با حیوانات ندارند و یققین بدانیم که اعمال بد بتدریج قلب را به سوی زشتی های پلیدهای ها جهت می بخشد.

برچسب ها

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن