جهان اسلامعمومی

بیانیه الازهر خطاب به امت اسلامی پس از جنایت اسرائیل در بیمارستان غزه

آوای سنت : الازهر شریف در واکنش به جنایت اسرائیل در حمله به بیمارستان المعمدانی غزه، امت عربی و اسلامی را پشتیبانی همه جانبه از مردم مظلوم فلسطین دعوت کرد.

این مرکز اهل سنت از امت اسلامی و عربی خواسته است همه پتانسیل های خود را برای پشتیبانی از فلسطین و مردم مظلوم به کار بگیرند زیرا با دشمنی روبرو هستند که فاقد وجدان و احساس است و به انسانیت و اخلاق پشت کرده است.

الازهر صبح امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه ای همچنین اعلام کرد: امت اسلامی باید در وابستگی به غرب که در اروپا و آمریکای زورگو نمود می یابد، بازنگری کنند.

این مرکز دینی اهل سنت مصر در ادامه این بیانیه آورده است: «فلسطینی ها مطمئن باشند که غرب با همه توان نظامی و ماشین های مخرب خود در مواجه با آنها ضعیف و بزدل هستند زیرا در سرزمینی می جنگد که متعلق به آن نیست و از عقاید و ایدئولوژی های منسوخی دفاع می کند که به طنز تلخ تبدیل شده است.»

الازهر در بیانیه خود که پس از جنایت دیروز اسرائیل در بیمارستان المعمدانی صادر شده، تاکید کرده است: «فلسطینی ها باید با مقاومت و ثبات قدم در برابر حملات وحشیانه دشمن مقابله کنند.»

سخنگوی وزارت بهداشت غزه روز گذشته اعلام کرد: در پی هدف قرار دادن بیمارستان المعمدانی در نوار غزه توسط جنگنده های اسرائیلی، صدها تن شهید و زخمی شدند و احتمال افزایش آمار شهدا وجوددارد.

برچسب ها

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن