اخبارخارجی

واکنش ترکیه به اظهارات ضداسلامی اسقف‌ اعظم یونان

آوای سنت : وزارت خارجه ترکیه اظهارات ضداسلامی اسقف اعظم یونان را محکوم و تأکید کرد که اسلام دین صلح و همزیستی است.

 به نقل از آناتولی، وزارت امور خارجه ترکیه هدف قرار دادن اسلام و مسلمانان از سوی آیرونیموس، اسقف اعظم یونان را به شدت محکوم و تأکید کرد که رهبران دینی باید به جای کاشت بذر اختلاف در خدمت صلح قدم بردارند.

وزارت خارجه ترکیه روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که اسلام دین صلح مبتنی بر مدارا و رحمت است و این دین از همزیستی ادیان و تمدن‌های مختلف حمایت می‌کند.

آیرونیموس، یکشنبه در مصاحبه خود با شبکه تلویزیونی این کشور درباره جنگ استقلال یونان ادعا کرد: اسلام دین نیست و اینکه مسلمانان همیشه طرفدار جنگ‌ هستند.

در بیانیه وزارت امور خارجه ترکیه آمده است: تأسف‌آور است که توهین به دین مقدس ما، در شرایطی است که همه باید تلاش کنند تا محیط احترام و تحمل متقابل را طی همه‌گیری کرونا که همه جهان را گرفتار کرده است، تقویت کنند.

در این بیانیه آمده است: این اظهارات تحریک‌آمیز اسقف اعظم که جامعه را به خصومت و خشونت علیه اسلام تحریک می‌کند؛ نشان‌دهنده سطح ترسناکی است که اسلام‌هراسی به آن رسیده است.

سازمان‌های اسلامی در یونان نیز اهانت اسقف اعظم این کشور به اسلام و مسلمانان را محکوم کردند. هیئت مشورتی اقلیت مسلمان در یونان در شبکه‌های مجازی، اظهارات وی علیه اسلام و مسلمانان محکوم کرده و از وی خواست در این شرایط دشوار زبان صلح و وحدت را جایگزین زبان اسلام‌ستیزی کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن