اخبارخارجی

شهردار لندن: به مسلمان بودن خود افتخار می‌کنم

آوای سنت : صادق خان، شهردار لندن در واکنش به توهین‌ یک عضو پارلمان انگلستان به او گفت که به مسلمان بودن خود افتخار می‌کند.

به گزارش ایکنا به نقل از ایلاف، جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه باعث شده است تا در انگلستان تندروهای عضو دولت از شهردار مسلمان لندن انتقاد کرده و به او توهین کنند.

الیور دودون، معاون نخست وزیر انگلیس در مصاحبه با بی بی سی اظهارات لی اندرسون، نماینده محافظه‌کار پارلمان که در آن از شهردار لندن انتقاد کرده بود را رد کرد و گفت که اشتباه از اندرسون بوده که عذرخواهی نکرده است.

در همین رابطه دولت عضویت اندرسون در پارلمان را به حالت تعلیق درآورده بود، زیرا او از شهردار لندن بابت سخنانی که علیه او مطرح کرده بود عذرخواهی نکرده است.

لی اندرسون، صادق خان شهردار لندن را به عنوان فردی که تحت نفوذ اسلام‌گرایان است، توصیف کرده بود.

لی اندرسون در سال ۲۰۱۹ از حوزه انتخابیه شفیلد و به عنوان عضو حزب محافظه‌کار یک کرسی در پارلمان به دست آورد، اما پس از تصمیم به تعلیق عضویت او در حزب محافظه‌کار، اکنون به عنوان نماینده مستقل پارلمان تلقی می‌شود.

صادق خان از سال ۲۰۱۶ شهردار لندن است. او یک سیاستمدار مسلمان انگلیسی پاکستانی‌الاصل و از اعضای حزب کارگر است. او اولین مسلمان انگلیسی بود که به این سمت رسید و همچنین از سال ۲۰۰۵ نماینده پارلمان در حوزه انتخابیه توتینگ لندن بود.

صادق خان در ماه مه ۲۰۲۴ برای سومین بار برای شهردار لندن نامزد خواهد شد.

برچسب ها

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن