اخبارخارجی
موضوعات داغ

موضع طالبان درباره به رسمیت شناختن اسرائیل

آوای سنت : سخنگوی دفتر سیاسی طالبان گفت: موضع حکومت طالبان درباره بیت‌المقدس قاطع و روشن است و همواره آن را تکرار کردیم. بیت‌المقدس قبله اول مسلمانان و ارزش مشترک و مقدس تمام امت اسلام بوده است.

پس از انتشار مصاحبه شب گذشته سخنگوی دفتر طالبان در قطر، با تلویزیون الجزیره از سوی برخی رسانه‌ها درخصوص اینکه حکومت طالبان با هیچ کشوری در جهان از جمله اسرائیل مشکلی ندارد، وی امروز در رشته‌توئیتی، برداشت فوق را از سخنان خود اشتباه خواند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری صدای افغان (آوا)، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در واکنش به برداشت‌های اشتباه برخی رسانه‌ها از سخنانش در مصاحبه با شبکه الجزیره، در رشته توئیتی نوشت: «شب قبل در مورد مشکلات افغانستان با جامعه جهانی، با تلویزیون الجزیره مصاحبه داشتم. سیاست ما این است که هر کس با ما مشکل دارد می‌خواهیم از طریق گفتگو حل شود.»

در ادامه این رشته توئیت آمده است: «خبرنگار درباره اسرائیل پرسید و من در پاسخ گفتم آن‌ها به افغانستان چه ربطی دارند؟».

ملا محمد نعیم تاکید کرد: «موضع حکومت طالبان درباره بیت‌المقدس قاطع و روشن است و همواره آن را تکرار کردیم. بیت‌المقدس قبله اول مسلمانان و ارزش مشترک و مقدس تمام امت اسلام بوده است. کاری که اسرائیل در فلسطین انجام می‌دهد ظلمی بزرگ و آشکار است، و ما حتی لحظه‌ای در کنار ظالم قرار نخواهیم گرفت.»

وی در پایان با تاکید بر اینکه مسئله به رسمیت شناختن اسرائیل و روابط با این رژیم اصلا مطرح نیست و سیاست‌های طالبان چنین نیست نوشت: «سیاست حکومت طالبان در پرتو شریعت و منافع ملی ما بوده، هست و خواهد بود.»

برچسب ها

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن