اخبارخارجی

نمایش قرآن دست‌نویس تاریخی در جام جهانی قطر

آوای سنت : مرکز فرهنگ اسلامی قطر قرآن تاریخی دست‌نویس متعلق به سال ۱۷۸۳ میلادی را برای هواداران جام جهانی به نمایش می‌گذارد.

به نقل از الوسط، انجمن «سلسبیل» کویت با هدف آشنایی میهمانان جام جهانی قطر با فرهنگ و ارزش‌های اسلامی هماهنگی‌های مربوط به دیدار مسئولان شرکت جهانی مشاوره هنری «المبدع»(gccic) با هیئتی قطری بلندپایه از مرکز شیخ عبدالله بن زید آل محمود(مرکز فرهنگ اسلامی قطر) را به ریاست «صالح بن علی المری»، مدیرکل این مرکز انجام داد.

در این دیدار نسخه‌ای از قرآن تاریخی دست‌نویس متعلق به سال ۱۷۸۳ میلادی از سوی شرکت «المبدع» به هیئت قطری اهدا شد.

شیخ احمد الفارسی، مدیرکل انجمن سلسبیل در این باره گفت: این انجمن تلاش‌های شاخصی را به منظور مشارکت در فعالیت‌های تبلیغاتی و فرهنگی برگزارشده در مسابقات جام جهانی قطر انجام داده و این قرآن تاریخی یکی از این تلاش‌ها با هدف آشنایی بازدیدکنندگان و هوادران جام جهانی با قرآن است.

صالح بن علی المری نیز در این باره گفت: این قرآن تاریخی در نمایشگاه دائمی تمدن اسلامی در طبقه همکف مرکز فرهنگ اسلامی قطر به نمایش درخواهد آمد و بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می‌کند.

وی افزود: مرکز فرهنگ اسلامی قطر یک موقعیت استراتژیک دارد و در نزدیکی بازار «سوق واقف» که ایستگاه توقف تعداد زیادی از گردشگران و هواداران جام جهانی است، واقع شده است.

سید بداح المطیری، رئیس اجرایی شرکت جهانی «المبدع» نیز گفت: این نسخه از قرآن را شیخ «عبدالکریم بکر الحاج» در آفریقا کتابت کرد و کتابت آن در رمضان سال ۱۲۰۵ هجری برابر با ۱۷۸۳ میلادی به پایان رسید.

برچسب ها

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن