مجلس و نمایندگان

درخشان: ساخت و ساز مدارس در سیستان و بلوچستان از اهداف جوانی جمعیت عقب مانده است

آوای سنت : نماینده مردم ایرانشهر در مجلس، با بیان اینکه ساخت و ساز مدارس در حوزه انتخابیه‌اش متناسب با افزایش جمعیت نبوده است، نحوه ارائه خدمات آموزشی، کمبودمعلم و وضعیت نامناسب کلاس‌های درس در این منطقه را غیرقابل قبول دانست.

عبدالناصر درخشان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ضمن انتقاد از بی‌توجهی مسئولان مربوطه در وزارت آموزش و پرورش نسبت به حوزه آموزش حوزه انتخابیه خود، گفت: یکی از دردناکترین مسائل اساسی که در حوزه انتخابیه با آن مواجه هستیم کمبود شدید معلم و فضای آموزشی است کما اینکه دانش‌آموزان در شهرستان راسک و شهر پیشین ناچار هستند که در کلاس روی زمین بنشینند.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، راسک، بمپور، دلگان، فنوج، لاشار، بنت، آشار و آهوران در مجلس، ادامه داد: در این منطقه برای یک مدرسه دارای ۶۰۰ دانش آموز، در قالب دو شیفت و در ۴ کلاس درس خدمات آموزشی ارائه می‌شود اما باز هم با ازدحام جمعیت در کلاس‌ها مواجه هستیم تاجاییکه فضایی برای حرکت معلم در کلاس وجود ندارد. ضمن‌اینکه در یک کلاس دو پایه تحصیلی هم زمان تحصیل می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: هم‌اکنون در شهرهای سرباز، راسک و ایرانشهر در هر کلاس فقط برای پایه اول ابتدایی تعداد ۶۰ دانش‌آموز حضور دارند و مدیریت این میزان جمعیت برای این پایه بسیار سخت است. اگر قرار باشد وزارت آموزش و پرورش این گونه به دانش‌آموزان این منطقه خدمات ارائه دهد به هیچ وجه قابل‌قبول نیست.

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما پیگیری‌های بسیاری برای رفع مشکل حوزه آموزش این منطقه انجام دادیم اما ساخت و ساز مدارس در این منطقه متناسب با افزایش جمعیت نبوده است آن هم درحالی که جمعیت این استان مطابق با قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت رو به رشد است بنابراین قابل قبول نیست که متناسب با افزایش جمعیت، رشد فضای آموزشی و بهداشتی را نداشته باشیم و مردم حوزه انتخابیه از امکانات در حد استانداردهای منطقه‌ای نیز برخوردار نشوند.

برچسب ها

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن