مجلس و نمایندگان

نگرانی جدید درباره مهاجران افغان اخراجی!

آوای سنت : نماینده چابهار گفت: با توجه به اخراج مهاجران افغان توسط پاکستان، نگران ورود آن‌ها به ایران هستیم.

معین الدین سعیدی نماینده چابهار در مجلس درباره گزارش مرکز پژوهش‌ها در خصوص ارائه برنامه ۵ ساله توسعه پس از آزادی فلسطین گفت: مشاهده کردم یک فراخوانی از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی مبنی بر تدوین برنامه ۵ ساله اول توسعه کشور فلسطین داده شده است؛ به اعتقاد من واقعا جهت حمایت از آرمان فلسطین راه‌های بهتری از این فانتزی بازی‌ها مضحک وجود دارد.

ما به دلیل حسن همسایگی پذیرایی جمعیت قابل توجهی از همسایگان افغانستانی هستیم. اما واقعیت این است چالش‌های متعددی هم در این مسیر ایجاد شده و حمایت‌های لازم از طرف نهاد‌های بین‌المللی اتفاق نمی‌افتد و الان که کشور پاکستان نسبت به اخراج گسترده مهاجران افغانستانی اقدام می‌کند، اگر بخواهند بخشی از آن‌ها به ایران بیایند به نظر من نگران‌کننده است.

علیرغم همه نگاه‌های انسان‌دوستانه به همسایه شرقی خودمان شاهد هستیم گروه طالبان معتقد به هیچ کدام اصول حقوق بین‌الملل نیست که بارزترین مصداق آن عدم تحقق حقابه هیرمند است که مشکلاتی را برای مردم سیستان ایجاد کرده است.

به نظر من در چنین شرایطی باید بسیار با خویشتن‌داری اقدام کنیم، زیرا احتمال مهاجرت این حجم عظیم از افغانستانی‌ها به سمت ایران در ساماندهی‌شان چالش ایجاد خواهد کرد.

برچسب ها

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن